• Snědeno.cz
 • Archiv
 • Domácí degustace výborného vína – dárek Snědenu k 2. narozeninám
0 0
Domácí degustace výborného vína – dárek Snědenu k 2. narozeninám

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Domácí degustace výborného vína – dárek Snědenu k 2. narozeninám

  Postup přípravy

  Sdílet

  Pozornému čtenáři jistě neunikl blogový příspěvek o spolupráci s e-shopem www.vicevina.cz, popisujícím návrh vyzkoušet si sommelierské řemeslo v rodinném kruhu. Nabídka mi přišla jako prima nápad a příležitost k oslavě 2. narozenin Snědeno. Protože s vínem nemám hlubší zkušenosti, potěšily mě tipy, ke kterému jídlu se která láhev hodí.

  V krabici jsem objevila „Armani Prosecco“ v kvalitě D.O.C., které se podává jako vychlazený aperitiv a má dostat chuťové buňky do varu. Takže jsme se celá rodina – patroni našeho webu – sešli u rodinného stolu, naplnili sklenky a rozvlnili naše chuťové pohárky příjemně perlivým mokem.

  prosecco1

  K předkrmu nám firma poslala „Riesling Sommerpalais“, což prý v doslovném překladu znamená slunce v lahvi, které má rozzářit podávané kanapky, pomazánku nebo jakýkoliv slaný předkrm. Přemýšlela jsem o důstojném předkrmu k zářivému slunci a nakonec vymyslela muffinky z listového těsta s paštikou z dýně Hokaido. Těm dvěma to spolu vážně seklo 🙂

  ryzling-muffin

  Perlou mezi všemi byla lahev červeného italského vína Messaia z roku 2012, které doporučují ke kořeněnému červenému masu. Jsem mistrem rychlých nápadů, a tak místo plánovaného hovězího na steaky, jsem domů dorazila se steaky ze pštrosa. Nikdy jsem pštrosa nejedla a musím uznat, že báječný pštrosí steak na drceném pepři s fazolkami a neuzenou slaninou byl důstojným sparing partnerem lahodnému vínu nádherně rubínové barvy.

  cervene-vino-pstros

  Takže tímto přejeme našemu webu, aby stále zdravě rostl, a aby byl i nadále místem, kde můžete čerpat inspiraci. E-shopu VíceVína děkujeme za zprostředkování úžasného gastro zážitku.

  Již brzo se můžete těšit na dva nové recepty od Snědeno, a uživatelé facebooku také na super překvapení od vinného e-shopu 🙂

  Miriam

  Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

  předchozí
  Vepřové kousky v tomato-zeleninové směsi
  další
  Jogurtové müsli s ovocem
  předchozí
  Vepřové kousky v tomato-zeleninové směsi
  další
  Jogurtové müsli s ovocem

  Přidejte svůj komentář