0 0
Saturejka

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Saturejka

  Postup přípravy

  Tak toto je naše saturejka. Vloni jsem si koupila maličkou sazeničku jako jednoletku. Nejen, že celkem statečně přezimovala na záhonku, ale takhle krásně se rozrostla. Saturejku můžete pěstovat i doma v květináči a rozhodně se v kuchyni uplatní. Má celkem peprnou chuť, něco mezi tymiánem a oreganem, možná šmrncnutá ještě rozmarýnkou. Přidává se do těžších jídel – mas, omáček, vajíček, zelí, luštěnin nebo uzenin. Je také součástí provensálského koření a koření čubrica. Upravuje trávení, mírní nadýmání a léčí průjem.

  Kromě kulinářského využití jí můžete použít také jako lék právě na střeva. Dvě stonky saturejky zalijete vařící vodou a necháte 5 minut vyluhovat. Slaďoši můžou osladit medem.

  Pokud vám saturejka vykvetla, můžete si její kvítka nasušit, nastrkat do pytlíčku a použít jako odpuzovač hmyzu na okně.

  Miriam

  Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí 😉

  předchozí
  Zeleninový salát s uzeným lososem
  další
  Risotto s chřestovým pyré

  Přidejte svůj komentář