0 0
Sommelierem na zkoušku aneb domácí degustace

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Uložit tento recept

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sommelierem na zkoušku aneb domácí degustace

  Postup přípravy

  Sdílet

  O tom, že každé jídlo si žádá své, určitě nikdo nepochybuje. Stejně jako pořádnej hambáč a hranolky chutnají skvěle s kolou a vepřo knedlo zelo s dobrým pivem, jsou jídla, kterým vysloveně sluší víno.

  Víno mám ráda, ale poznám bílé, růžové a červené a hlavně to, jestli mi chutná nebo nechutná. I když už jsem párkrát byla ve sklípku a jednou dokonce na degustaci, rozhodně neovládám moudra, kdy které víno naservírovat, jakou má vůni, jak se rozbaluje na jazyku a podobně. Jak říkám, prostě mi chutná nebo ne.

  Zaujal mě proto návrh od eshopu prodávajícího vína, jestli nechci vyzkoušet domácí degustaci. Proč ne, přišlo mi to jako dobrý nápad posunout své znalosti zase o kousek dál, pěkně v bezpečí domova. Navíc nabídka přišla v pravou chvíli. Čeká nás významná událost. Snědeno za pár dní oslaví své druhé narozeniny! Přemýšlela jsem, čím „ho“ překvapím. Dobré jídlo připravené s láskou, které bude korespondovat s výtečným vínem, to bude důstojná oslava.

  Vína už jsou na cestě i s návodem, ke kterému jídlu víno nejlíp ladí. To mi dává skvělou šanci blýsknout se před celou rodinkou (všichni jsou vlastně tým Snědeno) jako zdatný amatérský sommelier.

  Eshop VíceVína.cz nabízí krásné degustační sady vín pro výjimečné chvíle za zvýhodněné ceny, a to jak pro domácí příležitosti, tak i větší sety pro různé večírky. Rozhodnete-li se pro zakoupení některého z nich, můžete zazářit jako znalec nejen před svými nejbližšími, ale i před svými přáteli anebo spolupracovníky. Pokud k tomu budete mít i tip na vhodné menu, stanete se jistě hvězdou večera 😀

  Na reportáž o naší rodinné degustaci se můžete těšit za pár dní.

  Miriam

  Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí 😉

  Hodnocení receptu

  Tento recept nemá zatím žádné čtenářské recenze, můžete být první.
  předchozí
  Pudinkovo smetanový pohár s ovocem
  další
  Drobenkový koláč s meruňkovým pyré
  předchozí
  Pudinkovo smetanový pohár s ovocem
  další
  Drobenkový koláč s meruňkovým pyré

  Přidejte svůj komentář