0 0
Výlet do Letňan na For gastro

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Uložit tento recept

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Výlet do Letňan na For gastro

  Postup přípravy

  Sdílet

  Pokud si budete chtít někdy na veletrhu opravdu užít legraci, pronajmu vám našeho juniora 🙂

  Masové akce fakt moc nemusím, ale vzhledem k tomu, že se návštěva takové události od foodblogera tak trochu očekává a navíc náš Kuba skutečně od září vykročil na cestu směr gastronomie, vyrazili jsme si spolu a ještě s jednou naší kamarádkou rozšířit obzory.

  Prošmejdili jsme výstaviště křížem krážem, ochutnali několik specialit a vyzkoušeli, hlavně synek, spoustu hejblat. Přiznám se, že by mě leckdy ani nenapadlo, k čemu daná věc slouží nebo jak různě se s ní může manipulovat. Když si v přidružené výstavě designu sednul na sedačku, zmáčknul sotva viditelné tlačítko a sedačka se s ním začala sama rozkládat, smích už jsem neudržela.

  Ale abych se vrátila k tématu. Spousta stánků pro nás byla velkou inspirací, ochutnali jsme poprvé raw stravu v podobě špaget z cukety s rajčatovou omáčkou a lněné krekry a překvapivě to chutnalo výtečně. Neumím si však stále představit, že bych si nedala třeba pořádně horkou polévku.

  Potěšil nás a zároveň překvapil stánek s českými výrobky, kde pudink stál stále ještě 3 kačky. Zaujala nás fritéza, kde se na lžíci oleje dají usmažit hranolky. Bohužel jejich příprava trvala tak dlouho, že na ochutnávku jsme nečekali.

  Oči přecházely z množství sušených plodů, které my máme rádi, a tak jsme je nemohli nechat bez povšimnutí. Ochutnali jsme výborný čerstvý sýr, avšak nebyl na prodej, tak jsme si žádný domů nevezli.

  Degustovali jsme famózní mošty a domů táhli ochutnávku i pro taťku.

  Rozplývali jsme se nad překrásnými carvingovými výtvory.

  Moc se nám líbilo jednorázové nádobí a obaly pro gastro provoz. Některé jsou už na opravdu vysoké estetické úrovni.

  Velmi nám chutnala i pizza zakoupená v gastrouličce mezi pavilony a líbily se nám stánky, které konečně dostaly kulturní tvář.

  Co nás ale dostalo úplně, byl nový český výrobek, potravinová fólie. Jakmile jsem se přiblížila ke stolku, kde jí předváděli, vystavovatel na mě namířil sklenku s vodou a zvrhl ji. Jestli si myslíte, že jsem odcházela zmáčená jak rosomák, mýlíte se. Voda ve sklínce byla překrytá fresh fólií a ta jí udržela! Určitě si umíte představit, jak to našeho gastropulce zaujalo. Pochopitelně největší balení této fólie – 300 m (nesmějte se 😀 ) skončilo v útrobách našich zavazadel. Doteď nelitujuuu! 😛

  A to je všechno. Tak zase příště! kolaz-for-gastro

   

   

  Miriam

  Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí 😉

  Hodnocení receptu

  Tento recept nemá zatím žádné čtenářské recenze, můžete být první.
  předchozí
  Ragú z mletého masa a kapusty zapečené s bramborovou kaší
  další
  Pomazánka ze zrajících sýrů II.
  předchozí
  Ragú z mletého masa a kapusty zapečené s bramborovou kaší
  další
  Pomazánka ze zrajících sýrů II.

  Přidejte svůj komentář


  Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/153850/virtual/www/domains/snedeno.cz/wp-content/plugins/yikes-inc-easy-mailchimp-extender/public/classes/checkbox-integrations.php on line 118