0 0
Chlebové „párty“ muffiny

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

500 g mouka chlebová
1 sáček sypké droždí
2 lžíce olivový olej
2 lžičky sůl
1 lžička cukr
600 ml vlažná voda

Chlebové „párty“ muffiny

Trendy:
  • Top recepty

Rychlé a snadné muffiny
z chlebového těsta s pestrými sladko-slanými ingrediencemi které ozvláštní váš párty
i všední stůl.

  • 95 min
  • Snadné

Ingredience

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Všechny sypké přísady a olej nejprve dobře promícháme, poté přidáme vodu a necháme důkladně prohnětat v kuchyňském robotu (teda v případě, že ho máme. Jinak hezky růčo :D ). Těsto by mělo mít řídší konzistenci, než na jakou jsme u chlebového těsta zvyklí - mělo by se táhnout až skoro téct. Nyní dáme na teplé místo a necháme droždí dělat svou práci, dokud nám těsto zhruba jednou tolik nenakyne (cca 20-30 minut). Mezitím si máslem či jiným tukem vymažeme formu na muffiny (případně jinou formu obdobného tvaru). Formu lze následně i vysypat moukou ale není třeba.

2
Hotovo

Nakynuté těsto postupně vlijeme do formy přibližně 1 cm pod okraj, vložíme do předehřáté trouby na 170 stupňů a pečeme cca 25 minut.

3
Hotovo

Hotové muffiny ještě teplé vyklepneme a rozkrojíme vejpůl. Na jednotlivé poloviny klademe ingredience. V těch se meze nekladou, ale dáme vám inspiraci alespoň z toho, co jsme vyzkoušeli my (a můžete vidět na přiložene fotce): parmská šunka (s uschovaným lístkem bazalky), uzený losos, vyzrálé sýry, ovocné marmelády třeba s lístkem máty, nutella atd. atd.

Michael

Bez jídla bych pošel během pár hodin. Na druhou stranu rád sportuji a jsem v jídle dost vybíravý, aneb jak říkává babička, rozežraný. Maso vždy opracovávám jako chirurg a sladké schovávám i u postele. Navíc tvořím weby a při tvorbě tohoto dílka se mi pěkně sbíhají sliny, říkám připravujíc fajitas ?

předchozí
Letní Chia dezert
další
Hovězí po staročesku s kapusto-slaninovým knedlíčkem
předchozí
Letní Chia dezert
další
Hovězí po staročesku s kapusto-slaninovým knedlíčkem

Přidejte svůj komentář