0 0
Biskupský chlebíček

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

140 g bílek
120 g vlašské ořechy
110 g cukr krupice
100 g hladká mouka
60 g máslo
50 ml mléko
50 g brusinky
50 g kandovaná pomerančová kůra
6 g prášek do pečiva
1 lžíce rum
pár strouhů citrónová kůra
vanilka
špetka sůl

Biskupský chlebíček

Trendy:
  • Moučníky a sladká jídla

Vyškrábané vanilkové lusky dávám do dóz s krupicovým a moučkovým cukrem. Mám tak stále voňavý vanilkový cukr na další pečení.

  • 55 min
  • Středně náročné

Ingredience

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Začneme tím, že si rozehřejeme máslo a necháme zchladnout. Zároveň vyndáme z lednice mléko a necháme odstát na pokojovou teplotu. Přidáme k němu trošku rumu. Odvážíme mouku a smícháme s pečícím práškem. Vyloupeme ořechy a posekáme nahrubo.

2
Hotovo

Bílky vyšleháme se špetkou soli do řídké pěny, ideálně v kuchyňském robotu pomocí balónové metly. Zapneme nejvyšší otáčky a pomalu přisypáváme cukr s vanilkou. Sníh musí být ve finále pevný, lesklý, ale ne přešlehaný. Sejmeme z robota a ruční balónovou metlou opatrně vmícháme zchadlé máslo a mléko.

3
Hotovo

Poté již jen stěrkou zlehka vmícháme mouku, ořechy, sušené plody a citrónovou kůru. Chlebíčkovou formu vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Ustříhneme si pruh pečícího papíru, který se vejde akorát na dno a jeho okraje budou čouhat nad těsto na užších stranách. Ulehčí nám to vyproštění chlebíčku z formy.

4
Hotovo

Vložíme do trouby rozehřáté na 160 st. C/horkovzduch a pečeme 40 minut. Zkusíme špejlový test - zapíchneme suchou špejli doprostřed chlebíčku, a pokud ji vytáhneme suchou, je hotovo. V opačném případě pár minutek přidáme.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Těstoviny s krevetami
předchozí
Těstoviny s krevetami

Přidejte svůj komentář