0 0
Krůtí nudličky s ananasem

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
400 g krůtí prso
200 g ananas
70 g hlíva ústřičná
60 g arašídy
1 tenkostěnná červená paprika
1 ks včetně zelené části jarní cibulka
1 lžíce kukuřičný škrob
1 lžička červená kari pasta nebo chilli
kousek zázvor
sojová omáčka
sezamový olej pražený
Příloha
1 hrnek jasmínová rýže
sůl
černý sezam

Krůtí nudličky s ananasem

Trendy:
  • Bezlepkové recepty
  • Masožrout
  • Snadné a rychlé recepty
Kuchyně:

Ananas je bezvadným parťákem masa. Díky enzymu bromelinu štěpí tuky a pomáhá tak trávení. Navíc je šťáva z čerstvého ananasu údajně silným afrodiziakem :)

  • 35 min
  • Porcí: 3
  • Středně náročné

Ingredience

  • Příloha

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Předem si nachystáme veškeré suroviny. Maso nakrájíme na nudličky, ananas oloupeme, potřebné množství nakrájíme na kolečka, vykrojíme tuhý střed a zbytek také nakrájíme paprskovitě na nudličky. Cibulku nakrájíme celou šikmo na plátky. Papriku nakrájíme také na proužky a zázvor na maličké nudličky. Plodnice hlívy nakrájíme rovněž na tenké proužky.

2
Hotovo

Nyní připravíme rýži. Několikrát jí propláchneme chladnou vodou, poté přelijeme jeden a půl násobkem vody čisté, osolíme, přiklopíme a na mírné teplotě uvaříme doměkka, cca 12 minut.

3
Hotovo

Do velké pánve nalijeme trochu sezamového oleje a opečeme arašídy. Přihodíme maso a za stálého míchání a vysoké teploty orestujeme. Přihodíme ananas, zázvor, kari pastu, hlívu a stále restujeme. Po dvou minutách přidáme papriku a cibulku a další 2 minutky restujeme. V cca deci a půl vody rozpustíme škrob, přidáme asi 4-5 lžic sojovky a nalijeme do pánve. Minutku zahříváme, až se nám vytvoří zahoustlá šťáva.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Hrstková polévka
další
Vrstvený cheesecake pohár s ovocem a ořechy
předchozí
Hrstková polévka
další
Vrstvený cheesecake pohár s ovocem a ořechy

Přidejte svůj komentář