0 0
Pečený cheesecake

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Na dortovou formu o průměru 26 cm budeme potřebovat:
1000 g měkký tvaroh
200 g máslo
160 g moučkový cukr
100 g hladká mouka
6 vejce
2 lžičky strouhaná bio citrónová kůra
1 lžička prášek do pečiva
vanilkový cukr
špetka sůl

Pečený cheesecake

Trendy:
  • Maminčiny recepty
  • Moučníky a sladká jídla
  • Top recepty

Výtečný, šťavnatý, tak akorát sladký tvarohový dort - cheesecake s jemnou chutí citrónové kůry. Krájejte až po úplném vychlazení, nejlépe druhý den.

  • Snadné

Ingredience

  • Na dortovou formu o průměru 26 cm budeme potřebovat:

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Máslo necháme změknout při pokojové teplotě. Pak si opatrně oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vyšleháme s cukrem a pomalu zašleháváme na drobné kousky rozkrájené, změklé, máslo. Vyšleháme do pěny. Pak přidáme citrónovou kůru, tvaroh a mírně vyšleháme. Až do této doby nám může kuchyňský robot ulehčit práci.

2
Hotovo

Od této doby pracujeme už jen s vařečkou nebo stěrkou. Postupně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Z bílků ušleháme tuhý sníh, který také zlehka vmícháme do připraveného těsta.

3
Hotovo

Dortovou formu vymažeme silně máslem a vysypeme hrubou moukou. Těsto přemístíme do připravené formy a stěrkou uhladíme povrch.

4
Hotovo

Troubu předehřejeme na 180 st. C a dort v ní 20 minut pečeme. Pak stáhneme teplotu na 160 st. C a dopečeme ještě 30 minut. Troubu na pár vteřin otevřeme, aby uniklo trošku tepla a zase zavřeme. Koláč v ní necháme ještě 20 minut stát. Potom zcela vychladíme a krájíme až úplně studený.

5
Hotovo

Tip:

Recept na tento úžasný cheesecake máme od babičky jednoho člena našeho "snědeného" týmu. Museli jsme si ho trošku upravit, protože babička žije v Německu a používá na přípravu místo tvarohu "Schichtkäse".

Michael

Bez jídla bych pošel během pár hodin. Na druhou stranu rád sportuji a jsem v jídle dost vybíravý, aneb jak říkává babička, rozežraný. Maso vždy opracovávám jako chirurg a sladké schovávám i u postele. Navíc tvořím weby a při tvorbě tohoto dílka se mi pěkně sbíhají sliny, říkám připravujíc fajitas ?

předchozí
Paštika z králičích jater
další
Letní Chia dezert
předchozí
Paštika z králičích jater
další
Letní Chia dezert

Přidejte svůj komentář