0 0
Špagety s krůtím masem

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Špagety s krůtím masem

Trendy:
  • Snadné a rychlé recepty

Je to trochu "vytuněná" variace na spaghetti aglio oglio

  • 30 min
  • Porcí: 4
  • Snadné

Ingredience

  • A ještě

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Očistíme a nakrájíme krůtí maso na nudličky. Alpský špek, pokud nemáme už nakrájený, nakrájíme na maličké kostičky. Česnek oloupeme, rozdrtíme plochou nože a posekáme na kousíčky. Rajčata překrájíme na půlky a posekáme bazalku.

2
Hotovo

Zároveň s přípravou ingrediencí přivedeme k varu vydatně osolenou vodu ve větším hrnci. Do silně vroucí vody vhodíme přepůlené těstoviny a promícháme. Teplotu stáhneme na poloviční výkon a těstoviny uvaříme dle návodu.

3
Hotovo

V kastrolu rozehřejeme olivový olej, cca 6 lžic. Orestujeme na něm špek. Přihodíme maso a zprudka zarestujeme. Přidáme česnek, chilli, pepř a sůl. Ještě malou chvilku opékáme a nakonec přihodíme rozpůlená rajčátka a posekanou bazalku.

Kuba

Už jako mrňous jsem se motal mamce v kuchyni. Stál jsem na židli u kuchyňské linky a "radil", co má dát do kastrolu. Ve dvou letech jsem prý tvrdil, že budu "tuchažem" a ve čtyřech upřesnil, že budu "nejlepším kuchařem na světě". Kuchařina prostě byla můj dětský sen. Kuchařem jsem se vyučil a už 2 roky sbírám zkušenosti z českých provozoven. Nakoukl jsem i pod pokličky rakouského hotelu, ale můj pobyt tam předčasně ukončila koronakrize.

předchozí
Škvarkové taštičky plněné kysaným zelím
předchozí
Škvarkové taštičky plněné kysaným zelím

Přidejte svůj komentář