0 0
Uzená BBQ žebírka

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
2000 g vepřová žebra
sůl
pepř
BBQ marináda
300 g BBQ omáčka
80 g olej
2 stroužky česnek
1 lžíce Chipotle vločky

Uzená BBQ žebírka

Trendy:
  • Masožrout

BBQ omáčku si můžete připravit domácí anebo vytunit již kupovanou.

  • 305 min
  • Porcí: 4
  • Středně náročné

Ingredience

  • BBQ marináda

Postup přípravy

Sdílet

Příloha domácí kváskový chleba

Tato žebírka jsme připravovali na venkovním grilu „lokomotiva“. Topili jsme ovocným dřevem v postranní, menší, části grilu a maso měli rozložené na roštu v hlavní grilovací části. Celková doba tepelné přípravy zabrala celé odpoledne, cca 5 hodin.

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Začneme tím, že roztopíme přídavnou část grilu ovocnými polínky. Až bude na teploměru 80-100 st. C, můžeme vložit připravené maso. Mezitím vepřová žebírka očistíme vlhkým ubrouskem a nakrájíme na špalíky. Osolíme a opepříme. Necháme 2 hodiny udit.

2
Hotovo

Připravíme si marinádu. Smícháme BBQ omáčku s prolisovaným česnekem, olejem, solí, pepřem a Chipotle vločkami. Ochutnáme a dle vlastní chuti případně doladíme. Připravenou omáčkou za pomoci mašlovačky masové špalíky ze všech stran vydatně potřeme. Dále udíme asi 3 hodiny. Tentokrát už teplotu udržujeme mezi 100 a 120 st. C. Maso občas zkontrolujeme, během uzení ještě aspoň jednou potřeme. Po této době zkusíme jeden špalíček rozkrojit, je-li maso hotové. Připadně pár minut uzení přidáme.

3
Hotovo

Kuba

Už jako mrňous jsem se motal mamce v kuchyni. Stál jsem na židli u kuchyňské linky a "radil", co má dát do kastrolu. Ve dvou letech jsem prý tvrdil, že budu "tuchažem" a ve čtyřech upřesnil, že budu "nejlepším kuchařem na světě". Kuchařina prostě byla můj dětský sen. Kuchařem jsem se vyučil a už 4 roky sbírám zkušenosti z českých provozoven. Nakoukl jsem i pod pokličky rakouského hotelu, ale můj pobyt tam předčasně ukončila koronakrize.

předchozí
Štrůdlové kapsy
další
Matcha sušenky
předchozí
Štrůdlové kapsy
další
Matcha sušenky

Přidejte svůj komentář