0 0
Chřestové ruličky

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Chřestové ruličky

Trendy:
  • Snadné a rychlé recepty

Chřest má tolik pozitivních účinků na naše tělo, že se dá považovat za skutečný elixír mládí :)

  • 40 min
  • Porcí: 20
  • Snadné

Ingredience

  • Dip

Postup přípravy

Sdílet

Z tohoto množství připravíte cca 20 ruliček.

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Chřest omyjeme, osušíme a odlámeme tuhé konce. Listové těsto rozvineme po stole a nakrájíme příčně na proužky široké asi 2 cm. Šunku nakrájíme podélně na 3 pásky. Vejce vyklepneme do skleničky a rozkvedláme vidličkou. Mašlovačkou potřeme celou plochu těsta. Odebereme vždy jeden proužek těsta položíme na něj proužek šunky a na bližší okraj položíme spodní díl stonku chřestu. Těstem se šunkou stonek omotáme do spirály a pod hlavičkou přitiskneme.

2
Hotovo

Pečící plech vyložíme papírem na pečení a připravené chřestové ruličky na něj skládáme. I povrch potřeme vejcem, posypeme nastrouhaným sýrem a nakonec všechny ruličky opepříme nahrubo drceným pepřem. Upečeme v troubě vyhřáté na 190 st. C cca 18-20 minut dozlatova.

3
Hotovo

Mezitím, co se nám pečou ruličky, připravíme si dip. Rajčatům nakrojíme slupku, spaříme je vroucí vodou a oloupeme. Rozkrojíme, odstraníme semínka a rajčata rozsekáme ponorným mixérem nebo v sekáčku společně s cibulkou, česnekem a bazalkou. Přidáme zakysanku, sůl a promícháme. Hotové spirálky do dipu namáčíme.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Makové kuličky
další
Špenátové lívance
předchozí
Makové kuličky
další
Špenátové lívance

Přidejte svůj komentář