0 0
Jahodová marmeláda s mátou

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

1000 g jahody
350 g cukr krupice
10 lístků máta
1 Gelfix 3:1
1 lžíce citrónová šťáva

Jahodová marmeláda s mátou

Už nikdo z nás nezjistí, jaká byla oblíbená pochoutka lidí v době kamenné. Jisté ale je, že byli mlsouni, protože už v té době se cpali divokými jahůdkami.

  • 25 min
  • Snadné

Ingredience

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Jahody omyjeme, přendáme do kastrolu, rozmělníme šťouchadlem na brambory a dáme vařit na sporák (u plynového podložíme rozptylovací mřížkou). Odvážíme 350 g cukru. 2 lžíce z tohoto množství smícháme s Gelfixem. Když se jahody už asi 1 minutu vaří, vmícháme Gelfix s trochou cukru a vaříme další 2 minuty. Poté přimícháme cukr a na kousky nakrájenou mátu. Za častého míchání vaříme ještě asi 2 minuty. Nakonec přilijeme citrónovou šťávu.

2
Hotovo

Mezitím si ve vroucí vodě vyvaříme skleničky a všechno nádobí, které přijde do kontaktu s jahodami. Pomocí širokého trychtýře a naběračky plníme horké skleničky jahodovou směsí, pod kterou stále lehce přitápíme. Utěrkou otřeme okraje (nejdříve vlkým rohem a pak suchým), dosucha otřeme i víčko a zavíčkujeme. Skleničku postavíme asi na 5 minut dnem vzhůru, aby se zatáhla.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Grilované paprikové lodičky plněné plísňovým sýrem
další
Rýžovo-krůtí burger
předchozí
Grilované paprikové lodičky plněné plísňovým sýrem
další
Rýžovo-krůtí burger

Přidejte svůj komentář