0 0
Quiche se sušenou šunkou, pórkem a čerstvým sýrem

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
Korpus
175 g hladká mouka
85 g máslo
1 vejce
1 lžíce studená voda
sůl
Náplň
200 g čerstvý tvrdý sýr
100 ml smetana na vaření
70 g sušená šunka
3 vejce
0,5 pórek
sůl
Chipotle vločky

Quiche se sušenou šunkou, pórkem a čerstvým sýrem

Chipotle papričky mají uzenou chuť a vůni.

  • 55 min
  • Porcí: 4
  • Středně náročné

Ingredience

  • Korpus

  • Náplň

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Ztuhlé máslo nakrájíme na kostičky a nasypeme do mouky. Osolíme, vklepneme vejce a přikápneme trochu studené vody. Zaděláme hladké těsto. Ideálně v kuchyňském robotu, abychom jej zbytečně nezahřívali dlaněmi. Hotové těsto rozplácneme na placku a zabalíme do mikroténového sáčku. Necháme aspoň půlhodinu odpočinout v lednici.

2
Hotovo

Na pečící papír obkreslíme koláčovou formu a rozválíme na něm těsto tak, aby asi o centimetr a půl těsto přesahovalo naznačený tvar (nebo formu vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou). Těsto vložíme i s papírem do formy a dno propícháme vidličkou. Rozprostřeme na něj druhý papír a posypeme suchými fazolemi nebo hrachem a předpečeme v troubě rozpálené na 170 st. C 10 minut. Pak papír s luštěninami odstraníme.

3
Hotovo

Sušenou šunku rozkrájíme na kostičky a nasypeme jí na korpus. Pórek podélně rozkrojíme na čtvrtiny a ty na nudličky. Také pórek nasypeme na korpus. Sýr rozkrájíme na plátky a rozložíme jej po povrchu.

4
Hotovo

Ve vyšší nádobě rozkvedláme vejce se smetanou, solí a Chipotle papričkou a vylijeme na koláč. Vložíme zpět do trouby a dopečeme 25 minut při 170 st. C.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Tvaroho-jablečný koláč s arašídovou drobenkou
další
Vepřové kotletky v houbové omáčce
předchozí
Tvaroho-jablečný koláč s arašídovou drobenkou
další
Vepřové kotletky v houbové omáčce

Přidejte svůj komentář