0 0
Houskový knedlík

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
2 šišky
450 g hrubá mouka
cca 230 ml voda
2 špetky sůl
1 vejce
1 rohlík
0,5 sáčku prášek do pečiva

Houskový knedlík

Trendy:
  • Maminčiny recepty

Údajně až do konce 20. století se říkalo, že holka je na vdávání, když umí uvařit domácí knedlík. Zdá se, že jsem se vdala předčasně, ale teď už by to šlo :D

  • Porcí: 4
  • Středně náročné

Ingredience

  • 2 šišky

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Do mísy odvážíme mouku, smícháme se solí, práškem do pečiva a přidáme vodu s rozmíchaným vejcem. Vařečkou svižně vypracujeme těsto (ne moc hutné), které se nelepí na misku, pak do něj zapracujeme na kostičky nakrájenou housku a na pomoučeném vále vytvarujeme dva knedlíky.

2
Hotovo

Vložíme do vroucí osolené vody a vaříme cca 23 minut. Po této době jeden knedlík vyndáme, přepůlíme bílou nití a zkontrolujeme střed, je-li dost uvařený.

3
Hotovo

Pokud chcete mít jistotu, že knedlík nepraskne, zabalte ho do bavlněného bílého ubrousku než ho vložíte do vroucí vody. Ubrousek ale obalte dost volně, aby mohl nabývat na objemu. Pokud by neměl dost prostoru, byl by moc tvrdý.

4
Hotovo

Tip:
Aby byly knedlíky měkké, nedoporučuju používat kuchyňský robot. Pokud se totiž těsto zpracovává moc usilovně a dlouho, knedlíky jsou tvrdé. Hezky jen vařečkou a jen do té doby, než se těsto přestane lepit na stěny misky.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Granola – domácí křupavé müsli
další
Slané muffiny
předchozí
Granola – domácí křupavé müsli
další
Slané muffiny

Přidejte svůj komentář