0 0
Mrkvová roláda z ovesných vloček

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Korpus
85 g mrkev
55 g jemné ovesné vločky
50 g cukr krupice
4 vejce
1 lžička olej
0,5 lžičky skořice
špetka muškátový oříšek
špetka sůl
Náplň
250 g mascarpone
250 g ricotta
3 lžíce javorový sirup
3 lžíce citrónová šťáva
meruňková marmeláda
Na ozdobení
50 g pistácie natural
2 lžíce javorový sirup

Mrkvová roláda z ovesných vloček

Trendy:
  • Moučníky a sladká jídla

Máme-li hustou marmeládu, můžeme jí naředit buď pomerančovou štávou anebo pomerančovým likérem.

  • 32 min
  • Středně náročné

Ingredience

  • Korpus

  • Náplň

  • Na ozdobení

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Mrkev omyjeme, oškrábeme a rozsekáme v sekáčku na cimpr campr. Anebo nastrouháme na jemném struhadle. Vločky také rozdrtíme na hrubost mouky. Odvážíme cukr. Oddělíme bílky od žloutků. Bílky osolíme a předšleháme do řídké bílé pěny buď v robotu nebo metličkami. Pak po lžících přidáváme cukr a vyšleháme do měkkého sněhu. Měkký je ten, který ohýbá špičky, když metličku otočíme směrem vzhůru.

2
Hotovo

Žloutky vidličkou rozšleháme, aby se spojily a po částech už jen stěrkou lehounce vmícháme do připraveného sněhu. Pak postupně po lžících zlehounka vmícháme mrkev. A nakonec stejným způsobem vločky smíchané s kořením. Závěrečnou tečku tomu dá pár kapek oleje. Ten taky zlehka zapracujeme.

3
Hotovo

Připravíme si pečící papír. Trochu ho v dlaních pomuchláme, jinak by se kroutil. Těsto na něj stěrkou rozetřeme po celé ploše na plát silný asi 1 - 1,5 cm. Vložíme do trouby vyhřáté na 170 st. C a pečeme cca 10-12 minut do zrůžovění.

4
Hotovo

Upečený plát vyndáme z trouby a otočíme vrškem na čistý kus pečícího papíru. Velmi opatrně sloupneme papír na kterém se těsto peklo a roládu i s novým papírem stočíme tak, aby sloupnutá strana byla uvnitř rolády. Papír zabrání slepení těsta k sobě. Takto ještě zabalíme do čisté utěrky, aby se roládka nerozbalila. Necháme pár minut odstát.

5
Hotovo

Marmeládu, kterou použijeme na pomazání korpusu můžeme "říznout" trochou pomerančového likéru anebo pomerančové šťávy (verze pro děti), pokud by byla marmoška moc hustá. Ricottu s mascarpone, javorovým sirupem a citrónovou šťávou umixujeme dohladka.

6
Hotovo

Korpus rozrolujeme a po té "horší" straně potřeme slabou vrstvou marmelády. Na ní naneseme větší půlku krému a rozetřeme téměř po celé ploše. Vynecháme jen necelý centimetr kolem. Pak roládu opatrně pevně zarolujeme a zbytek krému rozetřeme navrch.

7
Hotovo

Pistácie posekáme a na suché pánvi opražíme. Zakápneme javorovým sirupem, promícháme a ihned použijeme na ozdobení. Pokud bychom je nechali byť jen chvíli stát, ztvrdly by.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Bryndzové halušky
další
Cuketový dort s vůní perníku
předchozí
Bryndzové halušky
další
Cuketový dort s vůní perníku

Přidejte svůj komentář