0 0
Chlebíček s pestem a pistáciemi

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Těsto
400 g hladká mouka
100 ml podmáslí
80 ml voda
8 g cukr krupice
6 g sůl
5 g droždí sušené
4 lžíce olivový olej
1 vejce
Náplň
90 g bazalkové pesto
40 g drcené pistácie
30 g parmazán
2 stroužky česnek
2 lžíce olivový olej
špetka sůl

Chlebíček s pestem a pistáciemi

Pistácie můžete použít slané nebo i natural.

  • 126 min
  • Středně náročné

Ingredience

  • Těsto

  • Náplň

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Vejce a podmáslí vyndáme z lednice hodinu před přípravou. Pak do misky nasypeme mouku, cukr, sůl a droždí a přidáme podmáslí, vodu, olej a vejce (trošičku vejce si schováme na potření chlebíčku). Utvoříme vláčné nelepivé těsto, ideálně v kuchyňském robotu. Zakryjeme utěrkou a igelitem a necháme hodinku kynout.

2
Hotovo

Česnek prolisujeme do olivového oleje a chviličku orestujeme. Smícháme s pestem. Sýr nastrouháme na jemném struhadle a posekáme pistácie.

3
Hotovo

Stůl poprášíme hladkou moukou a těsto na něm rozválíme na obdélníkovou placku. Po celé ploše jí potřeme pestem a posypeme sýrem a větším dílem pistácií (trošku si jich schováme na posypání). Srolujeme do ruličky. Podélně rozkrojíme ostrým nožem a obě části smotáme jako vrchní díl vánočky. Chlebíčkovou formu vyložíme pečícím papírem a smotaný chlebíček do ní vložíme.

4
Hotovo

Necháme ještě čtvrt hodinky kynout. Pak potřeme vejcem a posypeme zbytkem pistácií. Vložíme do trouby vyhřáté na 180 st. C a pečeme 35 minut dozlatova.

5
Hotovo

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Piškotový koláč s ovocem
další
Telecí líčka na víně
předchozí
Piškotový koláč s ovocem
další
Telecí líčka na víně

Přidejte svůj komentář