0 0
Frittata se špenátem

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
130 g mražený špenát listy špalíčkový
80 g Gouda
60 ml smetana na vaření
20 g máslo
6 vejce
6 sušená rajčata
2 stroužky česnek
1 cibule
čerstvě mletý pepř
sůl

Frittata se špenátem

Trendy:
  • Vegetariánské
  • Zdravé recepty

Frittata je vysoká italská vaječná omeleta.

  • 30 min
  • Porcí: 2
  • Snadné

Ingredience

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Cibuli a česnek nasekáme nadrobno. Do pánve s kovovým madlem (anebo madlem, které jde sundat) nalijeme trochu olivového oleje. Cibuli s česnekem na něm orestujeme dosklovata. Přisypeme špalíčky mraženého špenátu, přidáme máslo a pokrájená rajčata. Zvolna zahříváme, až se špenát rozpustí.

2
Hotovo

Do nádobky rozklepneme vejce, přilijeme smetanu, lehce osolíme, opepříme a přidáme polovinu nastrouhaného sýra. Vidličkou důkladně rozšleháme.

3
Hotovo

Do pánve nalijeme vaječnou směs a promícháme, aby se všechny ingredience promísily. Od této doby už nemícháme. Necháme na plotně, na nižší než poloviční teplotě, ztuhnout "od spodu". Rozehřejeme troubu na gril nebo horní ohřev na 180 st. C. Mřížku nastavíme do horní třetiny. Když se na povrchu frittaty začnou tvořit kráterky, pánev vložíme do trouby. Pečeme cca 3 minuty a posypeme zbytkem strouhaného sýra. Dopečeme dozlatova, cca 8 minut.

4
Hotovo

Pánev vytáhneme z trouby (pozor, rukojeť pálí!!) a stěrkou ulovníme od krajů. Nakrájíme na výseče a podáváme.

5
Hotovo

Pokud nemáme pánev s odjímatelnou nebo kovovou rukojetí, použijeme pánev s nepřilnavým povrchem a frittatu v polovině obrájíme pomocí talíře nebo druhé pánve. Tento způsob není tak komfortní :)

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Barevný asijský salát
další
Piškotový chlebíček
předchozí
Barevný asijský salát
další
Piškotový chlebíček

Přidejte svůj komentář