0 0
Hrachová kaše

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Ingredience

Adjust Servings:
300 g zelený půlený hrách
30 ml smetana na vaření
20 g máslo
3 stroužky česnek
1 malá cibule
1 lžíce majoránka
1 lžička hladká mouka
kousek mořská řasa Kombu
sůl
čerstvě mletý pepř
Cibulka
1 velká cibule
olej
máslo
A ještě
uzené maso
kvalitní párek

Hrachová kaše

Trendy:
  • Maminčiny recepty
  • Masožrout

Mořská řasa Kombu dodá jídlu spoustu minerálních látek
a zlepší stravitelnost hrachu.

  • 60 min
  • Porcí: 3
  • Středně náročné

Ingredience

  • Cibulka

  • A ještě

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Hrách propláchneme čistou vodou, pak zalijeme novou vodou tak, aby sahala 2 cm nad hrách. Přidáme kousek mořské řasy a necháme 4-6 hodin máčet (příp. přes noc). Ve stejné vodě dáme vařit a vaříme doměkka. Když hrách bude téměř měkký, přidáme sůl a dovaříme.

2
Hotovo

Velkou cibuli překrojíme napůl a rozkrájíme jí na tenké plátky. V pánvičce rozehřejeme olej a cibuli tam nasypeme. Při střední teplotě smažíme dozlatova. Občas promícháme. Když cibulka zezlátne, rozpustíme v ní lžíci másla.

3
Hotovo

Malou cibulku nakrájíme na maličké kostičky. V kastrůlku rozehřejeme máslo a cibuli na ně orestujeme dosklovata. Zasypeme mouhou a usmažíme na zlatavou jíšku. Nakonec do ní prolisujeme česnek a promícháme. Z uvařeného hrachu slijeme vodu do skleničky tak, aby v něm zbylo tekutiny tak 2 cm pod hrách. Cibulovou jíšku dáme k hrachu a ponorným mixérem rozmixujeme dohladka. Přilijeme smetanu a stále mixujeme. Dle potřeby doléváme vodu z hrachu. Pokud chcete kaši obzvlášť jemnou, můžete prolisovat přes cedník.

4
Hotovo

Uzené maso nakrájíme na plátky a opečeme na grilovací pánvi na trošce oleje. Anebo ohřejeme párky nebo opečeme klobásky.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Velikonoční nádivka s uzeným masem
další
Sýrová quesadilla
předchozí
Velikonoční nádivka s uzeným masem
další
Sýrová quesadilla

Přidejte svůj komentář