0 0
Losos s máslovou květákovou rýží

Sdílet na sociální síti:

Nebo můžete zkopírovat a sdílet tuto adresu

Losos s máslovou květákovou rýží

Trendy:
  • Snadné a rychlé recepty
  • Zdravé recepty

Doporučuju vše připravit předem, včetně zapnutí grilu
v troubě. Je to fakt rychlovka.

  • 26 min
  • Porcí: 2
  • Snadné

Ingredience

  • Ryba

  • Květáková rýže

  • Salát

Postup přípravy

Sdílet

Příprava krok za krokem

1
Hotovo

Květák omyjeme, osušíme, oddělíme tvrdý košťál a zbytek rozdělíme na růžičky. Ty rozsekáme v elektrickém sekáčku. Pokud jej nemáme, květák necháme vcelku a rozstrouháme na hrubém struhadle. Cibulku nakrájíme na kolečka včetně zelené části. Citrón vydrbeme kartáčkem a z necelé půlky ostrouháme na jemném struhadle kůru. Posekáme petrželku. Omyjeme šalvějové lístky. Okurku oloupeme, nastrouháme na plátky, zakapeme olivovým olejem, citrónovou šťávou a osolíme.

2
Hotovo

Při střední teplotě rozpálíme pánev (vhodnou do trouby) a doprostřed kápneme trochu oleje. Na něj položíme plátky lososa kůží dolů. Pokapeme citrónovou šťávou, osolíme, opepříme a při střední teplotě pečeme, až ryby začnou odspodu blednout. Pak je přemístíme do trouby pod gril a grilujeme cca 8-10 minut.

3
Hotovo

V pánvi rozehřejeme půlku másla a když začne zlátnout, přihodíme květákovou rýži a citrónovou kůru. Osolíme, promícháme a necháme 2 minutky restovat. Pak přihodíme cibulku, jemně opepříme a ještě 2 minutky restujeme. Nakonec ochutíme citrónovou šťávou, zjemníme zbytkem másla, promícháme, stáhneme z plotny a přiklopíme pokličkou.

4
Hotovo

Hotovou rybu vyndáme z trouby a přemístíme na prkénko. Zakryjeme alobalem. Do pánve nalijeme trochu vína, vložíme do ní listy šalvěje, osolíme a necháme zčásti vysyčet. Přidáme decku vývaru a když začne silně bublat, stáhneme z plotýnky a přidáme máslo. Když se rozpustí, použijeme na pokapání lososa na talířích.

Miriam

Vaření je pro mě koníček a zábava. I když preferuji jídla lehká a moderní, čerpám také z pokladnice našich předků. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás také bude Snědeno s chutí ?

předchozí
Vege kari
další
Banánový chlebíček s rozmarýnem
předchozí
Vege kari
další
Banánový chlebíček s rozmarýnem

Přidejte svůj komentář